خدمات پرستاري سپيد گستر

چگونه مي توانم كودك را با پرستار تنها بگذارم؟

از زماني كه خودتان توانستيد به راحتي او را ترك كنيد مي توانيد كودك را با پرستار تنها بگذاريد. البته اگر كودك از شير شما تغذيه مي كند، بايد مدت زماني كه از او دور هستيد چند ساعت بيشتر نباشد و يا اينكه به وسيله دستگاه هاي مخصوص كمي از شير خودتان را در محفظه اي نگهداري كنيد تا در صورت نياز نوزاد پرستار بتواند به او شير خودتان را بدهد.

كودك شما ممكن است بطري شير را از دست خود شما قبول نكند بنابر اين ابتدا از يكي از اعضاي خانواده بخواهيد در حالي كه شما در اتاق حضور نداريد، سعي كند شيشه شير را به نوزاد بدهد. نوزاد كم كم عادت مي كند شيشه شير را قبول كند و اين باعث مي شود كار پرستار كودك راحت تر شود.

اگر فكر مي كنيد كه نمي توانيد دور از فرزند خود باشيد باز هم از يك پرستار يا يك دوست بخواهيد تا ساعاتي را كنار كودكتان باشد و خود شما در اتاقي ديگر باشيد تا كم كم به استقلال فرزند خود كمك كنيد. اين ساعات را سعي كنيد با دوستان خود سپري كنيد يا كتابي بخوانيد و يا براي يك پياده روي كوتاه مدت از خانه خارج شويد. سعي كنيد ساعاتي را حتما به خودتان اختصاص دهيد تا از وابستگي بيش از حد جلوگيري شود.

نگهداري از كودك در منزل

آماده شدن براي ترك نوزاد با يك پرستار نوزاد 

اين طبيعي است كه احساسات مختلفي را هنگامي كه كودك خود را براي اولين بار با  پرستار كودك  تنها مي گذاريد، تجربه كنيد. احساساتي مثل عذاب وجدان، خشم، عصباني شدن، دلتنگي، نگراني و ترس كه همگي ممكن است به سراغ شما بيايند.

اين خيلي مهم است كه كودك شما به شخصي كه وظيفه او مراقبت از كودك است عادت كند. براي اينكه اين اتفاق بيفتد بايد در بازه هاي زماني كوتاه اين كار را شروع كنيد. براي مثال اولين بار حدود 15 دقيقه فقط كودك را به پرستار خود بسپاريد و كم كم اين زمان را افزايش دهيد تا كودك از ابتدا وحشت نكند. اين به كودك كمك مي كند بدون شما باشد.

بايد در نظر داشته باشيد كه اضطراب شما به كودك منتقل مي شود بنابراين اگه دائما نگران باشيد، اين اضطراب به كودك شما منتقل مي شود.

وظايف ديگر خود را سعي كنيد انجام دهيد. قرار هاي كاري، خريد و … را خودتان به عهده بگيريد و قبل از اينكه از خانه خارج شويد مطمئن شويد كه كودكتان كاملا استراحت كرده و تغذيه مناسبي داشته است. همه وسايل مورد نياز را آماده كنيد و به اندازه كافي كنار او باشيد و با او بازي كنيد تا در ساعاتي كه شما نيستيد كمتر احساس دلتنگي كند.

سعي كنيد مدتي را همراه پرستار كنار كودك باشيد و جوري برنامه ريزيي نكنيد كه دقيقا هنگام حضور پرستار شما نيز از منزل خارج شويد و  نگهداري از كودك در منزل  به عهده پرستارش باشد.

حتما حتما از كودك خداحافظي كنيد و سعي نكنيد با گمراه كردن او و به صورت پنهاني از خانه خارج شويد. هنگام رفتن او را با وسيله بازي يا پرستار سرگرم كنيد و زماني كه مشغول بازي بود با او خداحافظي كنيد و برويد.

هميشه اين نكته را در نظر داشته باشيد كه شما به زمانهايي براي خودتان نياز داريد زماني براي ورزش، صرف وقت با دوستان و يا يك شب رمانتيك با شريك زندگيتان. بنابراين بدون عذاب وجدان حتما براي اين مسائل برنامه ريزي كنيد.

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 31
+ نوشته شده: 1396/10/13 ساعت: ۱۱ توسط:sepidgostar :

در انتخاب يك پرستار كودك چه ويژگي هايي اهميت دارد

يافتن پرستار خوب براي كودك ارزش جستجو كردن را دارد. راهنمايي­ هاي زير در مورد آن چه كه بايد در پرستار كودك به دنبال آن باشيم را استفاده كنيد تا بهترين نتيجه را از روند مصاحبه بگيريد

پرستار كودك

در روند مصاحبه ­تان بايد به دنبال چه ويژگي هايي در پرستار كودك باشيد؟
علاوه بر پاسخ­هاي رضايت بخش به سوالات مصاحبه­ تان، مطمئن شويد كه متقاضي داراي شرايط زير است:
ظاهر مناسب – شما نمي­توانيد يك كتاب را از روي جلدش قضاوت كنيد؛ اما اينكه يك پرستار كودك بالقوه چقدر خوب از خودش مراقبت مي­كند، راهي براي پيش بيني اين است كه چقدر خوب از كودك شما مراقبت خواهد كرد. آيا پرستار كودك مورد نظر خوب لباس پوشيده و مرتب است؟ (اهل مُد بودن مهم نيست، اما ناخن­هاي كثيف و موي نشسته نشانه­ هاي بدي هستند).
تعامل خوب با كودك شما – بخشي از مصاحبه بايد شامل رويارويي پرستار كودك با كودك شما باشد. آيا متقاضي صبور، مراقب و با دقت به نظر مي­رسد؟ آيا با نگه داشتن و بازي با كودك شما راحت است؟ اينكه كودك شما گريه كند يا بي علاقه به نظر برسد باعث شكسته شدن معامله نمي­شود (ممكن است كودك نسبت به غريبه ­ها اضطراب داشته باشد). آن چه كه مهمتر است اين است كه متقاضي پرستار كودك چطور به اين موقعيت رسيدگي مي­كند.

پرسيدن سوالات مناسب – سوالات متقاضي روش ديگري براي ارزيابي خوب بودن او به عنوان پرستار كودك براي خانواده­ ي شماست. براي مثال اين سوال كه “آيا كودك زياد گريه مي­كند؟” ممكن است نشان دهنده­ ي اين باشد كه وي با رفتارهاي طبيعي كودكان آشنا نيست (بيشتر نوزادان زياد گريه مي­كنند). اگر پرستار كودك بيشتر سوالاتي درباره­ ي زمان غذاي خودش و اينكه چه غذايي خواهد خورد بپرسد تا اينكه در مورد مسائل مربوط به مراقبت از كودك سوال بپرسد، نشانه­ ي خوبي نيست. اينكه اصلا هيچ سوالي نپرسد (يا هيچ نظري ندهد) هم مي­تواند بيانگر اين باشد كه به هر كار ديگري به غير از كار شما ممكن است علاقمندتر باشد يا اينكه توانايي ارتباط برقرار كردن ندارد كه در هر دو صورت براي مراقبت از كودك شما مناسب نيست.

سوالاتي كه بايد از خودتان پس از انجام مصاحبه بپرسيد
اگر زماني وجود داشته باشد كه بايد به احساس خود اعتماد كنيد، آن زمان هنگامي است كه تصميمات مهمي در مورد مراقبت از كودك­تان مي­گيريد. بنابراين اگر احساس خوبي نسبت به يك متقاضي پرستار كودك نداريد، احتمالا احساس شما درست است. حداقل احساسات اوليه خودتان را پس از انجام مصاحبه يادداشت كنيد. از خودتان بپرسيد:

آيا اين پرستار كودك باهوش به نظر مي­رسد؟
 داشتن توانايي تعامل مناسب با شما، دنبال كردن دستورالعمل­ها و متكي به خود بودن مشخصه­هاي اصلي هستند كه بايد در اول ليست شما در خصوص آنچه كه بايد به دنبالش در يك پرستار كودك بگرديد، باشند. همچنين پرستار كودك بايد بتواند براي كودك شما كتاب بخواند و كودك را به روش­هاي مهيج مشغول كند. نگهداري از كودك در منزل نقش به سزايي در تربيت فرزند شما دارد پس در انتخاب آن بايد توجه خاصي داشت.

آيا شما دو نفر با هم جور بوديد؟
لازم نيست كه بهترين دوستان هم شويد، اما شما مي­خواهيد احساس كنيد كه مي­توانيد با پرستار كودك­تان در مورد مسائل حساس صحبت كنبد. براي اينكه اين ارتباط به خوبي برقرار شود، لازم است كه همواره با هم در تماس باشيد، بنابراين يك پرستار كودك خوب بايد به همان ميزان كه با كودك شما راحت است با خود شما هم راحت باشد. آيا صحبت كردن با پرستار كودك راحت بود؟ آيا حس شوخ طبعي داشت؟ آيا مايل بود كه همه ­ي اتفاقات عجيب و غريب و حتي مسخره در مورد كودك­تان را براي شما تعريف كند يا حس مي­كنيد كه گرفتن اطلاعات در مورد اينكه كودك­تان روز را چگونه سپري كرده مثل كشيدن دندان براي پرستار كودك­تان سخت خواهد بود؟

آيا اين پرستار كودك قابل اعتماد به نظر مي­رسد؟ 
دير رسيدن براي مصاحبه (حتي با داشتن عذر) ممكن است نشانه­ ي اين باشد كه وي در عمل كردن به برنامه يك مشكل دارد.

آيا اين پرستار كودك از نظر فيزيكي قادر به انجام اين كار به نظر مي­رسد؟ 
آيا پرستار كودك پس از بالا رفتن از پله­ ها براي رسيدن به محل نگهداري كودك غر مي­زند و ابراز اوقات تلخي مي­كند؟ اگر چنين است، تصور كنيد كه هر روز چهار بلوك پياده روي تا پارك را چطور انجام خواهد داد – يا اينكه هنگامي كه كودك شما بزرگتر شد و تازه به راه افتاد، اين پرستار كودك چطور يك كودك تازه به راه افتاده را دنبال خواهد كرد.

 

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 34
+ نوشته شده: 1396/5/25 ساعت: ۱۰ توسط:sepidgostar :