دارامان

خدمات پرستاري سپيد گستر خدمات پرستاري سپيد گستر .

خدمات پرستاري سپيد گستر

در انتخاب يك پرستار كودك چه ويژگي هايي اهميت دارد

يافتن پرستار خوب براي كودك ارزش جستجو كردن را دارد. راهنمايي­ هاي زير در مورد آن چه كه بايد در پرستار كودك به دنبال آن باشيم را استفاده كنيد تا بهترين نتيجه را از روند مصاحبه بگيريد

پرستار كودك

در روند مصاحبه ­تان بايد به دنبال چه ويژگي هايي در پرستار كودك باشيد؟
علاوه بر پاسخ­هاي رضايت بخش به سوالات مصاحبه­ تان، مطمئن شويد كه متقاضي داراي شرايط زير است:
ظاهر مناسب – شما نمي­توانيد يك كتاب را از روي جلدش قضاوت كنيد؛ اما اينكه يك پرستار كودك بالقوه چقدر خوب از خودش مراقبت مي­كند، راهي براي پيش بيني اين است كه چقدر خوب از كودك شما مراقبت خواهد كرد. آيا پرستار كودك مورد نظر خوب لباس پوشيده و مرتب است؟ (اهل مُد بودن مهم نيست، اما ناخن­هاي كثيف و موي نشسته نشانه­ هاي بدي هستند).
تعامل خوب با كودك شما – بخشي از مصاحبه بايد شامل رويارويي پرستار كودك با كودك شما باشد. آيا متقاضي صبور، مراقب و با دقت به نظر مي­رسد؟ آيا با نگه داشتن و بازي با كودك شما راحت است؟ اينكه كودك شما گريه كند يا بي علاقه به نظر برسد باعث شكسته شدن معامله نمي­شود (ممكن است كودك نسبت به غريبه ­ها اضطراب داشته باشد). آن چه كه مهمتر است اين است كه متقاضي پرستار كودك چطور به اين موقعيت رسيدگي مي­كند.

پرسيدن سوالات مناسب – سوالات متقاضي روش ديگري براي ارزيابي خوب بودن او به عنوان پرستار كودك براي خانواده­ ي شماست. براي مثال اين سوال كه “آيا كودك زياد گريه مي­كند؟” ممكن است نشان دهنده­ ي اين باشد كه وي با رفتارهاي طبيعي كودكان آشنا نيست (بيشتر نوزادان زياد گريه مي­كنند). اگر پرستار كودك بيشتر سوالاتي درباره­ ي زمان غذاي خودش و اينكه چه غذايي خواهد خورد بپرسد تا اينكه در مورد مسائل مربوط به مراقبت از كودك سوال بپرسد، نشانه­ ي خوبي نيست. اينكه اصلا هيچ سوالي نپرسد (يا هيچ نظري ندهد) هم مي­تواند بيانگر اين باشد كه به هر كار ديگري به غير از كار شما ممكن است علاقمندتر باشد يا اينكه توانايي ارتباط برقرار كردن ندارد كه در هر دو صورت براي مراقبت از كودك شما مناسب نيست.

سوالاتي كه بايد از خودتان پس از انجام مصاحبه بپرسيد
اگر زماني وجود داشته باشد كه بايد به احساس خود اعتماد كنيد، آن زمان هنگامي است كه تصميمات مهمي در مورد مراقبت از كودك­تان مي­گيريد. بنابراين اگر احساس خوبي نسبت به يك متقاضي پرستار كودك نداريد، احتمالا احساس شما درست است. حداقل احساسات اوليه خودتان را پس از انجام مصاحبه يادداشت كنيد. از خودتان بپرسيد:

آيا اين پرستار كودك باهوش به نظر مي­رسد؟
 داشتن توانايي تعامل مناسب با شما، دنبال كردن دستورالعمل­ها و متكي به خود بودن مشخصه­هاي اصلي هستند كه بايد در اول ليست شما در خصوص آنچه كه بايد به دنبالش در يك پرستار كودك بگرديد، باشند. همچنين پرستار كودك بايد بتواند براي كودك شما كتاب بخواند و كودك را به روش­هاي مهيج مشغول كند. نگهداري از كودك در منزل نقش به سزايي در تربيت فرزند شما دارد پس در انتخاب آن بايد توجه خاصي داشت.

آيا شما دو نفر با هم جور بوديد؟
لازم نيست كه بهترين دوستان هم شويد، اما شما مي­خواهيد احساس كنيد كه مي­توانيد با پرستار كودك­تان در مورد مسائل حساس صحبت كنبد. براي اينكه اين ارتباط به خوبي برقرار شود، لازم است كه همواره با هم در تماس باشيد، بنابراين يك پرستار كودك خوب بايد به همان ميزان كه با كودك شما راحت است با خود شما هم راحت باشد. آيا صحبت كردن با پرستار كودك راحت بود؟ آيا حس شوخ طبعي داشت؟ آيا مايل بود كه همه ­ي اتفاقات عجيب و غريب و حتي مسخره در مورد كودك­تان را براي شما تعريف كند يا حس مي­كنيد كه گرفتن اطلاعات در مورد اينكه كودك­تان روز را چگونه سپري كرده مثل كشيدن دندان براي پرستار كودك­تان سخت خواهد بود؟

آيا اين پرستار كودك قابل اعتماد به نظر مي­رسد؟ 
دير رسيدن براي مصاحبه (حتي با داشتن عذر) ممكن است نشانه­ ي اين باشد كه وي در عمل كردن به برنامه يك مشكل دارد.

آيا اين پرستار كودك از نظر فيزيكي قادر به انجام اين كار به نظر مي­رسد؟ 
آيا پرستار كودك پس از بالا رفتن از پله­ ها براي رسيدن به محل نگهداري كودك غر مي­زند و ابراز اوقات تلخي مي­كند؟ اگر چنين است، تصور كنيد كه هر روز چهار بلوك پياده روي تا پارك را چطور انجام خواهد داد – يا اينكه هنگامي كه كودك شما بزرگتر شد و تازه به راه افتاد، اين پرستار كودك چطور يك كودك تازه به راه افتاده را دنبال خواهد كرد.

 

برچسب: پرستار كودك, نگهداري از كودك در منزل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۲:۰۴ توسط:محيا يوسفي موضوع:

نگهداري از والدين در منزل

از پدر و مادر خود در منزل نگهداري كنيد

نگهداري از سالمند در خانواده هر چقدر هم كه سخت باشد، بايد در اولويت كار شما قرار بگيرد. شما م يتوانيد با مطالعه و استفاده از تجارب ديگران، با چالش هاي پيش روي مراقبت از سالمندان در منزل بيشتر آشنا شويد.

در خانواده نقش قرباني را ايفا نكنيد:

گاهي شنيده ميشود كه يكي از فرزندان ميگويد براي من راحت تر است كه تمام كارها رو خودم انجام دهم تا منتظر بمانم خواهرها و برادرهاي ديگرم انجام دهند، خواهرها و برادرها هم ميگويند ما وقتي پيشنهاد كمك كردن مي دهيم او قبول نميكند و خودش مسئوليت تمام كارها را به عهده ميگيرد.

انعطاف پذير باشيد:

براي تمام اعضاي خانواده فرصت هايي براي كمك كردن و نگهداري از سالمندان در نظر بگيريد، بگذاريد هر كسي مي تواند در امر نگهداري و مراقبت از سالمند در منزل شما نقش داشته باشد. گاهي ديده مي شود يكي از برادران به عنوان كنترل كننده امور اجازه همكاري به ديگر اعضاي خانواده نمي دهند و استدلال آنها اين است كه اين جور همكاري ها در روند مراقبت اختلال ايجاد مي كند.

فرض نكنيد كه شما مناسب ترين فرد خانواده هستيد:

اين احتمال وجود دارد كه ديگر اعضا نيز صلاحيت نگهداري از سالمند در منزل را داشته باشند. براي مثال وقتي يك خواهر مسئوليت خريد غذا را براي والدين دارد، خواهر ديگر نگويد تو حواست به رژيم غذايي پدر نيست، بنابراين از اين به بعد خودم خريد ميكنم. ضمن آموزش و بيان ايرادات، با صبر و تحمل اجازه دهيد هر يك از افراد خانواده به وظايف خود عمل نمايند.

اجازه ندهيد انتقاد ها منجر به مجازات شود:

در صورتي در مورد نحوه انجام كاري اختلاف نظر داريد انتقاد پذير باشيد و خودتان نيز پيشنهادهايتان را با الفاظ مناسب به خواهر يا برادرتان بگوييد.

والدينتان را به خودتان متكي و وابسته نكنيد:

با دخالت در همه امور و انجام تمامي كارهاي پدر يا مادر خود آنها را بيش از حد به خودتان وابسته نكنيد. اجازه بدهيد پرستار سالمند به تمامي وضايف خود عمل كند و شما فقط به عنوان ناظر مراقب باشيد همه چي به درستي انجام شود. با خواهر ها و برادرانتان برنامه منظمي داشته باشيد براي سر زدن به والدين.

در استخدام پرستار نهايت دقت را به كار بريد:

انتخاب پرستار يكي از بخشهاي مهم نگهداري از سالمند در منزل مي باشد. پرستار سالمند بايد توانايي ارتباط برقرار كردن با والدين شما و همچنين توانايي انجام امور شخصي آنها را داشته باشد. با توجه به هزينه نگهداري سالمند در منزل بهتر است در انتخاب پرستار با دقت فراوان و از طريق موسسه هاي معتبر و داراي مجوز اقدام كرد.


برچسب: نگهداري از سالمند در منزل, پرستار سالمند،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۸:۴۹ توسط:محيا يوسفي موضوع:

وظايف پرستار كودك

چگونه يك پرستار كودك خوب باشيم؟

بخش اول : خودتان را آماده كنيد

نگهداري از كودكي كه كودك خود شما نباشد ممكن است كار سختي باشد، براي اين منظور بايد همه تلاشتان را بكنيد كه كودك را به خوبي بشناسيد.

متناسب بودن سن پرستار كودك با كودك

بايد از سن كودك و يا نوزاد در مرحله اول سوال كنيد.

اگر سن شما كم است ( حدود 20 الي 25 سال) بهتر است از كودكاني كه بالاي 10 سال دارند نگهداري كنيد.

در اين سن كودكان بيشتر كارهاي خود را خودشان انجام ميدهند و اگر با شما ارتباط خيلي خوبي برقرار نكنند، مي تواند خود را سرگرم كند.

اگر سن شما بالاتر باشد مي توانيد از كودكان كوچكتر نيز نگهداري كنيد، در هر صورت هر چه سن كودك كمتر باشد مسئوليت شما بيشتر خواهد بود.

بدون توجه به سن كودك و توانايي هاي او هرگز كودك را تنها نگذاريد. اين شما هستيد كه مسئوليت نگهداري از او را به عهده گرفته ايد.

سوال بپرسيد

هنگامي كه قرار است شما وظيفه نگهداري از كودك در منزل را به عهده بگيريد سوال هاي لازم را از او و خانواده بپرسيد

دريافت اطلاعات ضروري

به محض ورود به منزل اطلاعات ضروري شامل شماره تلفن پدر و مادر و يك آدرس براي مواقعي كه نياز شد مانند محل كار مادر يا پدر و يا منزل يكي از اقوام را در اختيار داشته باشند.

همچنين يك چك ليست از موارد ضروري تهيه كنند.

پدر و مادر بايد اطمينان حاصل كنند كه شما به نظم و انضباط اعتقاد داريد و نميگذاريد درخواست هاي كودك موجب بي نظمي در امور منزل و نگهداري از كودك شود. همچنين در مورد ساعات خوابيدن بايد اصول خاصي داشته باشيد و سر ساعت بخوابيد و به موقع بيدار شويد تا در تمامي زمانهايي كه نياز است به امور كودك بپردازيد.
حواستان باشد در استفاده از سايتها و شبكه هاي تلويزيوني و گوشي هاي تلفن همراه در حضور كودك كليه جوانب را در نظر بگيريد.

وسايلي كه براي ارتباط برقرار كردن با كودك مورد نياز است جمع آوري نماييد.

داشتن چند بازي فكري متناسب با سن و جنسيت كودك، فيلم هاي مناسب، ابزار آموزشي، مداد رنگي، اسباب بازي و كتاب هاي راهنما براي خودتان شما را يك گام به موفقيت در بهترين پرستار كودك بودن نزديك مي كند.
ممكن كودكان گاهي رفتارهاي خطرناك بكنند، مانند پرتاب اشيا و داد و فرياد، شما در آن مواقع عكس العملي را انجام دهيد كه در مواجهه با خواهر و برادر خودتان انجام ميدهيد. در صورتي كه نياز شد با پدر و مادر كودك حتما مشورت نماييد و خونسردي خود را حفظ كنيد.

پرستار كودك

بخش دوم: پس از ورود به منزل جهت نگهداري از كودكان

 • در خانه راه برويد و يك بررسي ايمني انجام دهيد و مطممئن شويد خطراتي مانند سيم ها و كابل ها و يا وجود داروها در دسترس كودك را تهديد نميكند.
 • وقت زيادي را براي شناسايي كودكان صرف كنيد. كودك معمولا دور از چشم پدر و مادر رفتارهاي خاصي را از خودش بروز مي دهد، به تمامي آنها دقت كنيد تا بيشتر او را بشتاسيد.

بخش سوم: در زمان مراقبت از كودك

 • خلاقانه عمل كنيد، به جاي دراز كشيدن روي مبل و تماشاي تلويزيون، با او بازي كنيد. نرم افزار هاي آموزشي در گوشي همراه خود داشته باشيد. با او عروسك بازي و خانه سازي كنيد. اينطور والدين بيشتر قدردان شما خواهند بود.
 • لبخند بزنيد، مثبت باشيد و صبور، اگر شما خوشحال باشيد بچه ها نيز خوشحال خواهند بود و نيازي نيست به آنها قول پاداش و جايزه در آخر روز را بدهيد. فقط با صبر و حوصله و مهرباني با آنها رفتار كنيد مطممئن باشيد راضي خواهند بود.
 • اگر والدين اجازه ميدهند، در طول روز بچه ها را براي دوچرخه سواري و پياده روي بيرون ببريد. همين طور مي توانيد بسياري از بازيها را در حياط يا پارك انجام دهيد مانند واليبال، فوتبال و اسكيت، فقط حتما با رضايت والدين و كسب اجازه اين كار را انجام دهيد. و قبل از بيرون رفتن كرم ضد آفتاب كه مادر كودك تاييد كرده بزنيد و لباسهاي مناسب بپوشانيد.
 • براي كودك غذاي سالم و مناسب تهيه كنيد و سعي كنيد با تزيينات خلاقانه اشتهاي آنها را براي خوردن غذاي سالم باز كنيد. همچنين در طول روز ميوه و ميان وعده به كودك بدهيد. براي شام غذايي آماده كنيد كه باب ميل خانواده و با نظر آنها باشد.
 • اجازه دهيد كودك قبل از خواب با اجازه والدين و نظارت شما كاري سرگرم كننده انجام دهد مانند تماشاي تلويزيون، درست كردن كار دستي و …
 • بچه ها را به موقع بخوابانيد، قبل از خواب برايشان داستان بخوانيد. نور را كم كنيد. و جايي بخوابيد كه اگر گريه كردند و يا به چيزي نياز داشتند متوجه صدايشان بشويد.

يك پرستار كودك فقط زماني مي تواند تلويزيون نگاه كند كه كودك نيز همراه وي تماشا كند آن هم با اجازه والدين كودك، زيرا تماشاي تلويزيون گاهي تمركز پرستار را كاهش داده و وي متوجه بدرفتاري و يا آسيب ديدن و نيازهاي كودك نمي شود.


برچسب: نگهداري از كودك در منزل, پرستار كودك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۵:۵۸ توسط:محيا يوسفي موضوع:

پرستاري كودك، سالمند، بيمار و نگهداري از آن ها در منزل

خدمات پرستاري شامل پرستار كودك براي نگهداري از كودك در منزل و همچنين پرستار سالمند جهت نگهداري از سالمند است.

 

 

نگهداري از سالمند و كودك در منزل

 

پرستار كودك براي نگهداري از كودك در منزل

اهميت رفتار پرستار كودك و چگونگي همراه شدن او با كودك شما و آشنايي و تجارب او با نگهداري از كودك در منزل موجب مي شود تا كودك شما در شرايط مناسبي در خانه نگهداري شود.
پرستار كودك علاوه بر مراقبت كودك، تاثير زيادي بر رفتار و آموزش كودك دارد. پرستار كودك مي تواند با بازي هاي مناسبي موجب رشد فكري كودكشود و او را در مسير درست فكري رو به جلو حركت دهد و نقش مكمل مربي مهد را در منزل ايفا كند.
همچنين اختلاف سني بين كودك و پرستار براي نوع نگهداري در منزل بسيار مهم هست و تعيين كننده شكل روابط و كيفيت نگهداري كودك در منزل است.
مثلا پرستاران با سن بيشتر مناسب نگهداري كودكان خوردسال هستند و پرستاران جوان تر مناسب كودكان بالاي ده سال هستند.

پرستار سالمند و نگهداري از سالمند در منزل

اهميت رفتار پرستار سالمند و چگونگي نگهداري از سالمند در منزل و تجارب او موجب مي شود تا سالمند گرامي بتواند در شرايط خوب با آرامش در محل سكونت سالمند نگهداري شود.
مراقبت سالمند براي پرستار منزل هر چقدر هم كه سخت باشد، اولويت كار قرار مي گيرد.
سالمندان ممكن است خلق و خويي تند داشته باشند و اين پرستار سالمند است كه با رفتار خوب و تجربه كافي در مورد نگهداري از سالمند در منزل، به بهترين شكل ممكن از سالمن عزيز نگهداري كند.
انتخاب پرستار جزو بخشهاي مهم مراقبتي سالمند در منزل است. پرستار سالمند بايد توانايي ارتباط برقرار كردن با والدين شما و همچنين توانايي انجام امور شخصي آنها را داشته باشد.
خدمات پرستاري اين مركز جايگزين مناسبي براي درمان در بيمارستان است، بسياري از خدماتي كه در بيمارستان ارائه مي گردد، در محل سكونت هم قابل انجام است، درمان در منزل با اعزام پزشك، پرستار، ماما، بهيار و كمك بهيار و  … به منازل اين امكان را به بيمار مي دهد كه در محيطي راحت تر، كم هزينه تر و به دور از عفونت هاي بيمارستاني بهبود يابد. بديهي ست در اين شرايط بيماران،از حضور افراد خانواده در منزل و حمايت عاطفي و مراقبت دلسوزانه آنها نيز بهره برده كه روند بهبودي را سرعت مي بخشد.

همچنين كارشناسن اين مركز، خانواده را آموزش مي دهد تا نقش فعالتري در درمان بيمار ايفا كند.

سپيد گستر به صورت شبانه روزي و با زبده ترين پرستاران و بهياران در بخش هاي زير آماده ارائه خدمات است:

 • پرستار ويژه ICU و CCU در منزل (كارشناس ارشد پرستاري)
 • پرستار ويژه نوزاد (كارشناس ارشد پرستاري)
 • كارشناس پرستاري
 • بهيار
 • كمك بهيار
 • گفتار درمان
 • فيزيوتراپ
 • كارشناس زخم (بستر و سوختگي)

برچسب: پرستار كودك, پرستار سالمند, نگهداري از كودك در منزل, نگهداري از سالمند در منزل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۸:۲۱ توسط:محيا يوسفي موضوع: